
Per 18 augustus 2025 dragen Ale Kor en Willy Riedstra hun ambachtelijke bakkerij over aan een nieuwe generatie. Bart en Linda Meijer nemen het stokje over en zetten daarmee de ruim 110 jaar oude traditie van Bakkerij Riedstra voort – met vestigingen in Veendam en Musselkanaal.
De oorsprong van Bakkerij Riedstra ligt in 1911, toen de familie Penninga begon met bakken in Veendam. In 1979 werd de bakkerij overgenomen door de familie Riedstra en groeide uit tot een begrip in de regio. Sinds 1998 stonden Ale Kor en Willy Riedstra aan het roer, samen met een enthousiast team vakmensen.
Door persoonlijke omstandigheden van Ale Kor is besloten het stokje nu over te dragen. “Het besluit om te stoppen viel ons niet licht, maar we doen dit met een gerust hart” aldus Ale Kor en Willy. In Bart en Linda hebben wij gepassioneerde ondernemers gevonden die de bakkerij met dezelfde energie willen voortzetten! “We willen onze klanten bedanken voor hun jarenlange vertrouwen en trouwe klandizie – het was een voorrecht om voor jullie te mogen bakken.”
Bart is opgeleid tot brood- en banketbakker en werkte jarenlang in zowel het ambacht als de detailhandel. In 2020 nam hij Bakkerij Eerkens in Musselkanaal over. Ook zijn vrouw Linda is actief betrokken bij de zaak.
“We voelen ons vereerd dat we het vertrouwen hebben gekregen van Ale Kor en Willy om deze prachtige bakkerij voort te zetten,” aldus Bart Meijer. “We bouwen voort op hun vakmanschap en voegen daar onze eigen energie aan toe.”
Eén bakkerij, twee locaties
Met de overname blijft de winkel in Veendam onveranderd geopend en wordt de winkel in Musselkanaal geïntegreerd onder de naam Bakkerij Riedstra – Musselkanaal. De productie vindt volledig plaats in Veendam met het vertrouwde productieteam. Aan het team en de kwaliteit wordt niets veranderd – u blijft dezelfde gezichten zien en genieten van dezelfde ambachtelijk gebakken producten.
Sluitingsperiode en heropening
Bakkerij Riedstra is wegens vakantie gesloten van maandag 28 juli t/m zondag 17 augustus 2025. Aansluitend is de winkel in Musselkanaal gesloten van zondag 17 augustus t/m woensdag 20 augustus vanwege aanpassingen naar de Riedstra-formule. Op donderdag 21 augustus heropent de winkel onder de nieuwe naam Bakkerij Riedstra – Musselkanaal.
Een toekomst met vertrouwen
“Deze overname is een noodzakelijke stap om de winkel in Musselkanaal te behouden,” legt Bart uit. “Door onze productie te verplaatsen naar de moderne bakkerij in Veendam, kunnen we efficiënter werken en tegelijk de kwaliteit verhogen.”
De familie Riedstra kijkt met een goed gevoel terug én vooruit. “We dragen de bakkerij met trots over aan Bart en Linda,” zeggen Ale Kor en Willy. “We wensen hen veel succes en hopen dat klanten in Veendam en Musselkanaal hun liefde voor het vak net zo zullen ervaren als wij dat hebben gedaan.”