
De leerlingen van groep 7 en 8 van obs Noorderbreedte in Veendam zijn na de meivakantie begonnen met de E-waste race. Vier weken lang gaan de kinderen aan de slag met het inzamelen van zoveel mogelijk elektronisch afval. De leerlingen gaan de strijd aan met een aantal andere scholen in de omgeving. Als de Noorderbreedte het meeste inzamelt, krijgen de leerlingen een mooie prijs: een dagje naar het NEMO science museum in Amsterdam.
Het doel van dit project is om bij de leerlingen meer bewustzijn te creëren over het hergebruiken van producten en de grondstoffen die gebruikt worden voor de productie van elektrische apparaten. Meer dan de helft van al het e-waste in Nederland wordt niet op de juiste manier ingezameld. Het wordt bijvoorbeeld bij het restafval gegooid waar het wordt verbrand. Ook bewaren mensen E-waste thuis in een doos of in een la en waar het niet meer gebruikt wordt. Dit moet anders! In E-waste zitten waardevolle grondstoffen die in de natuur steeds schaarser worden.
Naast het inzamelen van apparaten die kapot zijn, geeft de school nog werkende apparaten een tweede leven door ze op Marktplaats gratis aan te bieden. Zo heeft de school al een compressor, een naaimachine, een powerbank en een soundbar door kunnen geven. Mochten mensen elektronisch afval willen inbrengen dan kan dit op schooldagen bij de school: obs Noorderbreedte, Meezenbroekstraat 90 Veendam. De E-waste race loopt tot 12 juni.