Overslaan en naar de inhoud gaan

Leerlingen ontdekken maatschappelijke betrokkenheid op MaS‑markt bij Winkler Prins

Door Hoofdredactie op zondag, 4 oktober, 2026 - 07:07

Op dinsdag 6 oktober organiseert Winkler Prins de jaarlijkse Maatschappelijke Stage Markt (MaS‑markt). Tijdens deze avond maken leerlingen uit klas 3 en hun ouders of verzorgers kennis met ruim twintig maatschappelijke organisaties uit de regio. De markt biedt jongeren de kans om zich te oriënteren op een maatschappelijke stage en direct in gesprek te gaan met mogelijke stageplekken.

De maatschappelijke stage is een vast onderdeel van het onderwijsprogramma van Winkler Prins. Leerlingen zetten zich minimaal 30 uur vrijwillig in voor een non‑profitorganisatie, bijvoorbeeld bij een zorginstelling, sportvereniging of goed doel. Tijdens de MaS‑markt presenteren deelnemende organisaties hun werkzaamheden en de mogelijkheden voor een stage. Zo kunnen leerlingen vragen stellen, kennismaken met vrijwilligerswerk in de praktijk en vaak meteen afspraken maken.

MaS‑coördinatoren Henry Elting en Diana Haak benadrukken het belang van deze ervaring:
“De maatschappelijke stage biedt leerlingen de kans om iets voor een ander te betekenen en nieuwe vaardigheden te ontwikkelen. Regelmatig blijven leerlingen na hun stage actief als vrijwilliger of vinden via hun stage een bijbaan. Dat laat zien hoe waardevol deze kennismaking kan zijn.”

De MaS‑markt vindt plaats op dinsdag 6 oktober 2026 van 18.00 tot 21.00 uur bij Winkler Prins, Raadsgildenlaan 1 in Veendam. Leerlingen uit klas 3 en hun ouders of verzorgers zijn van harte welkom om zich te oriënteren op een passende maatschappelijke stage.