
Leerlingen van Jenaplanschool In de Manne uit Veendam hebben vrijdagochtend een bezoek gebracht aan de Veendammer Luchtvaart Club (VLC) aan de Polluxlaan. De groep van 22 leerlingen kreeg daar een proefles in modelvliegen als onderdeel van hun schoolproject over vervoer.

De keuze voor het thema vliegen kwam mede doordat één van de leerlingen lid is van de VLC en daar zijn vliegcertificaat behaalde. Hij wees de school op de mogelijkheid om een proefles te volgen.

Drie instructeurs van de club gaven uitleg over modelbouw en de basis van het vliegen. Daarna mochten de leerlingen, gekoppeld aan een instructeur, zelf een vlucht uitvoeren met een clubtoestel. De proefles viel in de smaak: de leerlingen gingen volgens de begeleiders “helemaal in de wolken” weer terug naar school.

De VLC benadrukt dat iedereen een proefles kan volgen. Aanmelden kan via www.veendammerluchtvaartclub.nl.