Overslaan en naar de inhoud gaan

Formateur Bert Wassink start onderzoek naar coalitieoptie GB–VVD–CDA in Veendam

Door Hoofdredactie op vrijdag, 3 april, 2026 - 17:05

Mr. Bert Wassink is door GemeenteBelangen Veendam benaderd als formateur om het vervolgproces van de coalitievorming te begeleiden. Dit advies volgt op het verslag van de informatiegesprekken dat lijsttrekker Henk Jan Schmaal vandaag, vrijdag, heeft aangeboden aan de voorzitter van de raad. In het advies wordt voorgesteld om eerst een mogelijke coalitie met VVD en CDA te onderzoeken.

Tussen 24 maart en 2 april sprak een delegatie van GemeenteBelangen met alle gekozen fracties in de gemeenteraad van Veendam. Partijen gaven aan tevreden te zijn over wat de afgelopen jaren is bereikt, maar spraken ook zorgen uit over de onder druk staande bestaanszekerheid, het tekort aan passende woningen en de aanhoudend lage opkomst bij verkiezingen.

Uit de verkenning komt naar voren dat een stabiele coalitie op inhoud mogelijk is met zowel GL/PvdA als met de combinatie VVD en CDA. Hoewel er in het verleden goed is samengewerkt met beide richtingen, zijn er binnen GL/PvdA accentverschillen ontstaan die volgens de verkenning uitdagingen kunnen opleveren in de komende bestuursperiode. Op basis hiervan adviseert GemeenteBelangen om eerst de optie GB–VVD–CDA te laten onderzoeken door de formateur, waarbij wordt bekeken of op deze basis een collegeprogramma voor de nieuwe bestuursperiode kan worden opgesteld.

Formateur mr. Bert Wassink is een ervaren bestuurder en goed bekend met de gemeente Veendam. Hij werkte eerder als griffier en als secretaris/algemeen directeur van de gemeente en heeft daarnaast ruime bestuurlijke ervaring als voormalig burgemeester en wethouder.

Het volledige verslag van de informatiegesprekken en het bijbehorende advies zijn overhandigd aan de voorzitter van de raad voor verdere behandeling in de formele procedure.