Overslaan en naar de inhoud gaan

Vrijwilligers van deBasis in het zonnetje gezet

Door Hoofdredactie op maandag, 8 december, 2025 - 16:10

Door Peter Panneman

Het Henk Nienhuis stadion was vandaag rond het middaguur niet gevuld met voetballers, maar met een ander soort helden: de vrijwilligers van deBasis. Ruim veertig mannen en vrouwen die dagelijks hun vrije tijd inzetten om anderen te helpen, werden ontvangen voor een bijzondere lunch.

DeBasis wilde laten zien hoe trots ze zijn op deze groep. Aan lange tafels werd gelachen, gegeten en gedeeld. Na de lunch volgde een verrassende “speed date”: korte gesprekken waarin vrijwilligers elkaar beter leerden kennen en ontdekten wat ieder van hen bijdraagt. Het leverde nieuwe verbindingen en frisse ideeën op.

DeBasis Veendam is een samenwerking van Compaen en Cosis, aangevuld met partners zoals Coöperatie Dichtbij. Samen zorgen zij voor de uitvoering van de Algemene Voorziening Maatschappelijke Ondersteuning (AVMO) in Veendam. Maar vandaag draaide het niet om beleid of projecten, het draaide om waardering.

Met deze feestelijke middag onderstreepte deBasis dat vrijwilligers de ruggengraat vormen van maatschappelijke ondersteuning in Veendam. Hun inzet maakt het verschil, en dat mocht iedereen voelen in het stadion.