
Door Alex Houwen - Hoofdtrainer ZPC Bubble
Wat een fantastisch zwemweekend was het voor onze jonge talenten Tom en Thyrsa tijdens de O12 Regio Noord Finale op 14 en 15 juni in zwembad Aquarena te Emmen. Hier mochten de beste 54 zwemmers onder de 12 jaar uit KNZB Regio Noord het tegen elkaar opnemen. Er werd fanatiek gestreden en de spanning was voelbaar tot op de tribune!
Tom zwom als een speer en verbeterde zijn persoonlijke records op zowel de 200 meter vrije slag als de 200 meter wisselslag. Wat een topprestatie!
Thyrsa stond het hele jaar bovenaan de ranglijst en bekroonde haar seizoen met goud op de 200 meter vrije slag. Daarmee werd ze officieel uitgeroepen tot Regio Kampioene van Noord-Nederland (meisjes onder de 12 jaar) Daarnaast sleepte ze ook nog tweemaal zilver binnen op de 100 meter schoolslag en de 200 meter wisselslag, én brons op de 100 meter rugslag.
De O12 Finale – voorheen bekend als de miniorenfinale – is dé plek waar jong zwemtalent schittert. Dit, door de KNZB Regio Noord georganiseerde evenement, maakt deel uit van het Minioren Circuit en biedt jonge zwemmers een mooie kans om ervaring op te doen én hun veelzijdigheid te tonen.
Wij zijn supertrots op Tom en Thyrsa. Jullie inzet, plezier en sportiviteit zijn een inspiratie voor de jeugd!