
Foto: Marinus Hol
Zwembad Tropiqua in Veendam is zaterdagmiddag 22 februari weer het strijdtoneel voor bijna 100 zwemmers met een verstandelijke beperking, uit Noord Nederland. De zwemvereniging van de Brug Regio Veendam organiseert deze zwemwedstrijd en deze is onderdeel van de zwemcompetitie van de Brug.
Maar liefst 8 verenigingen gaan strijden om de glimmende medailles en bekers. De Brug regio’s Midden Groningen, Stad Groningen, Noord Groningen, Westerkwartier, Oldambt, Flotar Roden, DWS Stadskanaal en uiteraard de thuisploeg van De Brug regio Veendam. De sporters worden begeleid door een twintigtal trainers en coaches. Daarnaast beoordeelt een groep van rond de twintig juryleden de wedstrijden en een grote groep vrijwilligers zorgt ervoor dat de middag goed verloopt.
“De voorbereidingen zijn in volle gang. Wij hebben er weer zin in en hopen dat er weer veel persoonlijke records worden gezwommen. De zwemmers zijn al volop aan het trainen” aldus trainer-coach Grietje Hooiveld van de organiserende vereniging.
De zwemmers komen individueel uit op de 25 meter schoolslag, vrije slag en rugslag; de 50 meter schoolslag, vrijeslag, rugslag en de vlinderslag; de 100 meter rug- en vrije slag en de 200 meter schoolslag. Daarnaast worden er ook estafettes gezwommen en wel de 4 x 25 meter en de 4 x 50 meter schoolslag. Voor de nummers 1, 2 en 3 liggen van de verschillende onderdelen liggen er weer glimmende medailles klaar. Voor de winnende ploegen van de estafette een mooie beker en voor de beste club, de Telkamp Beker.
De wedstrijden beginnen zaterdag 22 februari om 15:00 uur in zwembad Tropiqua in Veendam. Wethouder Henk Jan Schmaal, tevens locoburgemeester, zal het startsein geven voor dit sportieve evenement. Toeschouwers zijn van harte welkom en de toegang is gratis.