Overslaan en naar de inhoud gaan

ParkstadVeendam.nl

Advertentie

Leerlingen Xplore-klas presenteren oplossingen voor vraagstukken uit hun eigen omgeving

Door Hoofdredactie op donderdag, 12 maart, 2026 - 09:59

Op woensdag 11 maart vond in het gemeentehuis van Veendam de inspirerende afsluiting plaats van het project Eigen Omgeving. Leerlingen uit de Xplore-klas van Winkler Prins werkten de afgelopen drie maanden aan actuele vraagstukken uit hun eigen leefomgeving en ontwikkelden hiervoor praktische, creatieve en haalbare oplossingen. Hun eindpresentaties werden gedeeld met burgemeester Annelies Pleyte en wethouder Bert Wierenga.

De leerlingen onderzochten uiteenlopende thema’s: van jeugdcultuur, herbestemming en armoedebestrijding tot leesbevordering, bewegen en het aantrekkelijker maken van Veendam voor jongeren. Tijdens de afsluiting lieten zij zien hoe zij deze onderwerpen hebben vertaald naar concrete ideeën en prototypes. De eindproducten varieerden van maquettes en onderzoeksrapporten tot posters en toekomstscenario’s.

Enkele voorbeelden van de aangedragen oplossingen:

  • Een camouflage-activiteit die leerlingen stimuleert om meer te bewegen.
  • Een taalspel dat jongeren op een speelse manier aanzet tot lezen.
  • Een plan voor een gamehal om Veendam aantrekkelijker te maken voor jongeren.
  • Ideeën hoe scholen kunnen bijdragen aan het tegengaan van armoede, zoals een dagelijks schoolontbijt.
  • Een app die jongeren helpt te stoppen met vapen door middel van camouflage-opdrachten en positiviteitsprikkels.
  • Een ideeënbus waarmee jongeren kunnen meedenken over de programmering van cultuurcentrum vanBeresteyn.

Tijdens de bijeenkomst in het gemeentehuis wisselden leerlingen hun ideeën uit, beantwoordden zij vragen en ontvingen zij waardevolle feedback. Daarmee vormde de middag een passende afronding van een project waarin nieuwsgierigheid, onderzoekend leren en maatschappelijke betrokkenheid centraal stonden. Eigen Omgeving laat opnieuw zien hoe krachtig het is wanneer leerlingen worden uitgedaagd om oplossingen te bedenken voor vraagstukken die dicht bij hun eigen leefwereld liggen.

Advertenties

Proef Veendam trekt meer dan 500 bezoekers naar Brouwhotel Parkzicht

Door Hoofdredactie op woensdag, 11 maart, 2026 - 22:47

Door Peter Panneman

In Brouwhotel Parkzicht vond woensdagavond een bijzonder drukbezochte editie van Proef Veendam plaats. In twee volledig gevulde zalen verzamelden zich ruim 500 bezoekers voor een avond vol beleving, inspiratie en entertainment. Diverse Veendammer ondernemers bundelden hun krachten om het publiek een gevarieerd programma te bieden.

Bij binnenkomst werden de gasten feestelijk ontvangen met bubbels, waarna zij konden rondlopen langs stands op het gebied van mode, lifestyle, reizen, food en meer. De avond stond in het teken van ontdekken, proeven en ontmoeten, met volop ruimte voor nieuwe ideeën en inspiratie.

Een van de hoogtepunten was de sprankelende modeshow, waarin lokale ondernemers de nieuwste voorjaarsmode presenteerden. De show trok veel bekijks en zorgde voor een energieke sfeer in de zaal.

Naast de modeshow genoten de bezoekers van diverse hapjes en een muzikale verrassing: een optreden van The Full Minties, dat voor een feestelijke afsluiting zorgde.

Met de grote opkomst en enthousiaste reacties kan Proef Veendam terugkijken op een succesvolle editie, waarin lokale ondernemers en publiek elkaar wisten te vinden in een avond vol stijl en gezelligheid.

Advertenties

Zwemmers De Brug Veendam verbreken zes Groninger records

Door Hoofdredactie op woensdag, 11 maart, 2026 - 22:29

Door Peter Panneman

Zwemvereniging De Brug uit Veendam heeft in 2025 sterk gepresteerd op regionaal niveau. Drie zwemmers van de vereniging hebben samen maar liefst zes Groningse records verbeterd in verschillende leeftijdscategorieën.

De grootste bijdrage kwam van Bart Hol, uitkomend in de categorie heren 30–39 jaar. Hij scherpte vier provinciale records aan en onderstreepte daarmee zijn uitstekende vorm en zijn positie binnen de top van Groningen in zijn leeftijdsgroep.

Ook Chris Kuiper, actief in de categorie heren 40–49 jaar, leverde een knappe prestatie. Hij zwom één nieuw Gronings record en verzekerde daarmee eveneens een plek in de provinciale recordlijsten.

Bij de dames liet Joyce Nieborg zich gelden. In de categorie dames 16–19 jaar verbeterde zij één Gronings record, een bevestiging van haar talent en groei binnen de zwemsport.

Zwemvereniging De Brug Veendam is trots op de prestaties van haar sporters. De records zijn het resultaat van vele trainingsuren, doorzettingsvermogen en de inzet van trainers en vrijwilligers.

De bijbehorende certificaten werden woensdagavond in het zwembad uitgereikt door de hoofdcoach, samen met een bloemetje en een cadeautje, in het bijzijn van ouders, sporters en vrijwilligers.

Met deze resultaten laat De Brug Veendam zien dat de vereniging ook in 2026 een belangrijke rol blijft spelen binnen de Groningse zwemsport.

112

Getuigen gezocht van verkeersruzie bij McDonald’s en op de N366 in Veendam

Door Hoofdredactie op woensdag, 11 maart, 2026 - 22:27

De politie zoekt getuigen van een verkeersruzie die plaatsvond bij de McDonald’s aan de Geert Veenhuizenweg en op de N366 in Veendam.

Bij het incident waren twee voertuigen betrokken:

  • een grijze BMW 530D
  • een oranje Skoda Fabia

Volgens de eerste informatie achtervolgde de bestuurder van de BMW de andere auto en heeft hij deze meerdere keren klemgereden. Uiteindelijk eindigde het incident bij de McDonald’s, waar een aanrijding ontstond met een derde voertuig dat niet bij de verkeersruzie betrokken was.

De politie onderzoekt de toedracht en komt graag in contact met mensen die iets hebben gezien of beschikken over beeldmateriaal, zoals dashcambeelden of camerabeelden van bedrijven in de omgeving.

Heeft u informatie die kan helpen bij het onderzoek? Neem dan contact op via 0900‑8844 en vermeld registratienummer 2026063382.

Uw tip kan van grote waarde zijn. Delen wordt zeer gewaardeerd.

Word jij het nieuwe gezicht van Voedselbank Veendam?

Door Hoofdredactie op woensdag, 11 maart, 2026 - 19:16

De Voedselbank Veendam werkt sinds kort met een vernieuwend winkelconcept. In plaats van het ontvangen van vooraf samengestelde pakketten, doen cliënten nu zelf boodschappen en kiezen zij wat zij willen eten. De opzet lijkt op een echte supermarkt, met onder andere brood-, groente- en fruitafdelingen. De eerste reacties zijn bijzonder positief: cliënten ervaren meer vrijheid en er ontstaat meer ruimte voor persoonlijk contact.

Om dit concept verder te versterken, zoeken wij enthousiaste vrijwilligers die cliënten willen begeleiden tijdens het winkelen. We zoeken mensen die sociaal en communicatief sterk zijn, klantgericht werken en het prettig vinden om met verschillende doelgroepen en nationaliteiten om te gaan. Als vrijwilliger ben je beschikbaar op vrijdagochtend en word je om de week ingezet van 10:30 tot 13:00 uur. Je komt terecht in een warm en hecht team waarin collegialiteit en samenwerking centraal staan.

Ben je geïnteresseerd in deze vrijwilligersfunctie? Neem dan contact op met Voedselbank Veendam en vraag naar Gea Schonewille via 0598‑235295 of stuur een e-mail naar info@voedselbankveendam.nu.